آخرين ارسال های انجمن

طراحی وب سایت شرکت رایانیک پارس چاپ اینجا، چاپ عکس سفارشی روی لیوان، تیشرت، ما
		، پازل، تاپ زنانه، شال و...

صفحه 3 از 16 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 156

موضوع: برنده مسابقه ادبی فراسوي زنانگي از دید کاربران ...*baran* از دید داور ماریا

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    علايق
    مطالعه؛ موزيك؛ فيلم؛ ورزش؛ مد
    موقعیت
    تهران
    مدالها
    محبوبيت
    4547
    تشکر کرده
    8,652
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 10

برنده مسابقه ادبی فراسوي زنانگي از دید کاربران ...*baran* از دید داور ماریا

دوستان و همراهان گرامي
    قبل از هرچيز از شركت و حضور فعال شما در اين دوره از مسابقات ادبي در كمال ادب و تواضع تشكر ميكنم. خواندن متنهاي زيباتون مثل هميشه اين باور عميق من را تاييد كرد كه هنرمنداني در اين فروم هستند كه با كمي پرورش استعدادشان در زمينه ادبيات مي توانند راهي نو را تجربه كنند و افق هاي گسترده اي را در فراروي زندگي هنريشان داشته باشند.

قبل از هرچيز مايلم نكته اي را متذكر شوم و آن اينكه بر اساس قوانين مسابقه مجاز به پذيرش بيش از 10 خط نبودم و به همين دليل عليرغم ميل باطنيم يكي از متنهاي مورد علاقه ام را كوتاه كردم و اين بسي مايه تاسفم شد. البته در بخش خارج از مسابقه كه بعد از اتمام نظرسنجي خواهم گذاشت متنهاي كوتاه شده و همچنين شعري كه در بخش مسابقه حضور ندارد را به صورت كامل مي گذارم تا شما هم از لذت خواندنشان بهره مند شويد.

و اما نفرات برتر از دید کاربران :

مقام اول: متن شماره 9 به قلم *BARAN* عزیز با 33 رای

مقام دوم: متن شماره 2 به قلم ماریا عزیز با 31 رای

مقام سوم :متن شماره 5 به قلم taraneh 1369 عزیز با 29 رای

متن برگزیده از دید داور متن شماره 2 به قلم ماریا

جوایز: نفر اول مدال مسابقه + 50 امتیاز
    نفر دوم 30 امتیاز
    نفر سوم 20 امتیاز
    شرکت کننده ها هر کدام 10 امتیاز

متن شماره 1 –
    cimaتعداد رای : 15
    چیزی در ذهنم جولان می دهد و من می اندیشم که شاید وسوسه ای باشد ورای زنانگی من، که روح خسته و رنجور مرا رها شده از قوس های زنانه و شهوت آلود تنم تمنا میکند.وسوسه ای که مصرانه می خواهد رسالت اندام را خاتمه دهد و بکاود روح یک انسان را فارغ از زن بودنش!
    تنم_این غمخانه به حصار هوس کشیده شده_خسته از لغزیدن گاه به گاه سایه پر از شهوت مردانه و سیراب شدن های یخزده ی کدر،آغوش می خواهد.آغوشی گرم و بدون هوس ،آغوشی فراسوی مردانگی و حتی زنانگی،آغوشی تنها برای تسکین دردهای یک عمر حبس بودن در حصار محدودیت های زنانه!
    افکار گنگ و سرکش همچنان در مغزم می رقصند و من در پی سکوت و آرامشی فراسوی حس زنانگی ام ،همچنان واژه ها را می جویم....

متن شماره 2 – ماریا تعداد رای : 31

درفراسوی زنانگی ام
    بلند خندیدن ازنجابتم نمی کاهد وآزادی ام هرزگی تعبیرنمیشود.
    سادگیم را حماقت نمی پندارند،اندیشه ام راپاس میدارند و حقم! رابا توهمی قانونی به تاراج نمیبرند....
    در آنجا غرورم راقربانی و نفسم را از اعتماد تهی نمیکنند.....
    در این حس برتر
    مرد معبودم نیست،معشوقم است . عشقم را درپس تمایلات شهوانی گم نمیکند. من یک زنم و میدانم که مرد، این جنس به ظاهرقوی، قدرتش را از عشق من وام میگیرد،درسایه صبرمن به بارمینشیند وازگرمای آغوش من آرام میگیرد .....
    حال بدان! که درفراسوی زنانگی ام
    من انسانم،باقلبی ازعطوفت سرشار........وانسان بودن تابع هیچ جنسیتی نیست
    پس .............

متن شماره 3 – ثنا تعداد رای: 9

چندين بار صدايش زدم ، گويي حواسش نبود ،
    شايد مي خواست پي راحتي و آسودگي اش برود ،
    شايد دلش ميخواست زمان بيشتري براي خودش صرف كند ،
    گويي ميخواست به سادگي برود دنبال آرزوهايش .
    كمي نگران شده بودم ،
    نميتوانستم ساده از كنارش بگذرم .
    مي خواستم مطمئن شوم ،
    مطمئن شوم كه مي تواند ،
    كه مي تواند خالق باشد ،
    خالق عشق ،
    خالق شور و طراوت زندگي ،
    و انسان ساز ...
    يكبار ديگر در آيينه نگاه كردم ،
    و اين بار هم مطمئن شدم .
    من خيلي وقت است ، زن آفريده شده ام ...

متن شماره 4 – تاشا تعداد رای: 9

از من فاصله نگیر!
    برای کنار هم گذاشتن کلمات٬ ذهنم خالی است…
    ولی احساس می کنم به نوشتن مجبورم ! گاهــــــي دلم براي خودم تنگ مي شود، برای باورهای گذشته ام، برای پاکی های کودکانه، دلم از رهگذراني كه در اين مسيـر بي انتها آمدند و رفتند، خسته مي شود ولی تو از من فاصله نگیر.
    این روزها پشت پنجره نشسته ام و منتظر بارانم. می دانم بهار، هنوز هم شورانگیز است. می دانم یکی از همین روزها ، کسی که جز تو نیست بازمی گردد.
    هر بار که به من نزدیک می شوی ، باور می کنم هنوز هم می شود زندگی را دوست داشت !
    از من فاصله نگیر ! من از امید های کوتاه خسته ام. برایت خاطراتی روی این لوح سفید نوشته ام که هیچکسی نخواهد توانست چنین خاطرات شیرینی را برای بار دوم برایت بگوید.
    از من فاصله نگیر از زیر سنگ هم که شده پیدایم کن، مدتهاست که تنهایی های مرا دست های جستجوگریی لمس نکرده اند..... از من فاصله نگیر...

متن شماره 5 –
    taraneh 1369 تعداد رای: 29
    لباس های رنگی رنگی ام را برای روزهای خوب ِرسیدن به آرزوها در بغچه پیچیده ام.ساده بگویم:هنوز فرصت هست.فعلا باید به اوضاع خانه سامان بدهم. شاید هم آرزوهایم داخل کتریِ در حال جوشیدن روی اجاق حل می شود.چه می دانم!آرزوهایی این چنین،همان بهتر که حل شوند!گاهی فکر میکنم با هر زایمان،آرزوهایم تبدیل شده اند.مثلا ازآرزوی نویسنده شدن خودم به آرزو برای نویسنده شدن دخترم.شاید هم آرزوهایم تبخیر شده اند.چون اینها که دیگر آرزوهای من نیستند.
    منِ دخترک موفرفریِ آن سالها...وقتی فکر می کنم که آرزوهای دخترک هم تبخیر بشود،سردرد می گیرم.کدئین میخورم.شبها فکر و خیال برم میدارد.آرزوهایم مثل بادبادک بر فراز خانه ام این طرف و آن طرف می روند.خداراشکر که شب است و کسی آنها رانمیبیند. دوباره صبح می شود و خورشید،خیال های دیشب را می سوزاند.اصلا! آرزو برای زنها خوب نیست،پیرشان میکند..الان چند نسل است که همه ی ما پیر شده ایم.مادربزرگ،مادرم و من.اصلا انگار همه ی زن ها به خاطر آرزوهایشان پیر می شوند،و گرنه زن که پیر نمی شود.زن آنقدر زیباست که هیچوقت زوال ندارد.اگر نبود که خدا او را مادر نمی کرد.زن خیلی زیباست.زن را آرزو پیر می کند. کاش اصلا شب نشود...

متن شماره 6 –
    *محبوب* تعداد رای: 7

در فراسوي زنانگيم نه ، در فراسوي ذهنم يه آدمی هست که نميشناسمش ...گاهي دلش ميگيره از اين همه دلتنگي از اين همه دوري .... گاهي ميخنده به همون روزاي دلتنگي ...گاهي خودشم نميدونه کيه، نميدونه چي ميخواد
    در فراسوي ذهن خواب و بيدارم ....افکارم مرتب منو از اين سو به اون سو ميبره
    زني که نياز داره با خودش تنها باشه ، تنهاي تنها ، مادري که همیشه در تلاشه تا بهترين مادر دنيا باشه ، همسري که ميخواد بهترين معشوقه باشه
    ولی زندگي ازش ميخواد همشون باشه و خودش گاهي هيچ رو به همه اونها ترجيح ميده
    در فراسوي همه آنچه هستم و نيستم ، نه مادري هستم از جنس بلور و نه معشوقه اي تمام عيار ،
    مني هستم از آنچه خود ميخواهم، نه آنکه زندگي به من ديکته ميکند
    نه از جنس خورشید و نه به زيبايي مهتاب
    در فراسوي زنانگيم نه در فراسوي ذهنم
    ميخواهم تنها خودم باشم ، رها از قيد و بند زن يا مرد بودن ، در تلاش براي هرآنچه ميتوان نام انسان روي آن نهاد

متن شماره 7 –
    غزاله تعداد رای: 7

اتیکت

کاشکی کسی این برچسب ها رو از روم میکند.اه اونقدر بدم میاد.اینا رو کی چسبودن که هیچ نفهمیدم.اولش کم بودن.کم کم زیاد تر شدن.

الان من بیام یه چیزی بگم دوباره یکی دیگه از اینا رو میچسبونین روم.بیا.آ...آآآا.هیچی نگفتم.باز که یکی دیگه چسبوندی!

بکن..اینا رو بکن...خودم که میکنم نمیشه.پاره میشن.باز نصفشون میمونه رو تنم.بعضی ها که قدیمیترن جای چسبشون میمونه.مو و کثافت میچسبه بهش.رنگ زیرش عوض شده.یه جورایی معلومه روش چیزی چسبونده بودن.خودم که میفهمم.

چجوری چسبوندی عوضی.اینو وقتی چسبوندی که بهت گفتم پاهاتو جمع کن.روش نوشته خراب.این یکی روش نوشته ناموس.این یکی نوشته عجوزه.اصلا ولش کن.خودت بهتر میدونی.لااقل بذار خودم بکنمشون.فقط جاشون میمونه.اونم بعدا میره.بعد از هزار بار حموم رفتن یا هزار بار پوست انداختن یا بعد از هزار سال.

متن شماره 8 – Nazi تعداد رای : 7

دیگه برام عادت شده که با معیار جنسیت سنجیده بشم! شنیدن جمله هایی مثل :"آخه زن رو چه به رانندگی برو بشین تو خونه" یا "کی شما زنا رو آورده سر کار همینه که اوضاع ادارات این قدر خرابه" و از این قبیل عبارات برام عادی شده. ولی هنوزم دلم میشکنه.انکارش نمیکنم.گاهی اوقات با خودم فکر میکنم اون آقایی که این حرف رو میزنه،تا حالا یه بار جای من بوده؟صبح زودتر از همه بیدار شده تا صبحانه رو حاضر کنه...بره سر کار و برگرده خونه و تازه با شیفت دوم کاری که کارای خونه است مواجه بشه؟ میدونه چقدر سخته که ذهنت مدام چند جا کار کنه؟ اصلا نمیدونم ایشون که میگه زن رو چه به کار، میدونه چرخوندن چرخ زندگی با یه حقوق برای ما ممکن نیست؟ این یه قسمتشه...شنیدن زخم زبون هایی مثل "چرا خونه نامرتبه" یا "چرا غذا دیر حاضر شد" یه طرف دیگه قضیه است.وقتی آخر شب یه لیوان چای برای خودم میریزم و میشینم پشت پنجره....فقط یه سوال تو ذهنم میچرخه...چرا هیچکی نمیفهمه من قبل از زن بودن،انسانم.

متن شماره 9 – *BARAN* تعداد رای: 33
    دستانم بوی پیاز می دهد و لباسم بوی پیاز داغ و مرتب هم می زنم زندگی را که مبادا ته بگیرد
    و بسوزد رویاهایم غذا کم کم دم می کشد دخترم می چسبد به پاهایم مثل پیچک کوچکی که
    می خواهد قد بکشد نقاب مادرانه ام را بر تن می کشم، و بالهای آسمانی ام را با دخترم تجربه
    می کنم ، صدای زنگ تلفن بلند می شود مادرم است صدایش را که می شنوم
    دخترکی می شوم از جنس باد نا آرام و شاد ،
    لحظه ای درنگ می کنم ساعت را که نگاه می کنم زمانش رسیده مقابل آینه می
    ایستم و لباس نو ام را برتن می کنم موهایم را شانه می زنم و با تمام وجود نقاب زنانگی ام را
    در آغوش می کشم همیشه لبخند می زند نقابم را می گویم ، پشت سرم را که نگاه می کنم
    هر دو خوابیده اند کنار پنجره اتاقم می ایستم بدون نقاب هایم و به خودم فکر می کنم این بار
    خودم هستم بدون نقاب در مقابل آرزوهایم ،دیر وقت است و من آرام نقاب هایم را گَرد
    می گیرم برای فردا .

متن شماره 10 – ati تعداد رای: 6

من فراسوی زنانگی را در بزرگی خدا که در چشمان مادرم بود دیدم ، در غم ناگفته او ، در دل آسمانیش ، در دستان توانمندش ، در قدرتی که فقط او بود ، خدا بود ، زن بود ، نمیدانم که بود و نخواهم فهمید چرا ماند و نرفت ... . چگونه ماند با 6 فرزند ، که اولی در مسیر ازدواج و آخری در شکم داشت .
    خدایا عظمتت را شکر . مادرم ای استوره ی من . 28 سال سن مناسبی نبود برای تنها شدن . اوه مادر . چگونه توانستی ، و هزار حرف که شاید 10 حرف آن را هم ما بیشتر ندیدیم و تو ... .
    دوستت دارم

متن شماره 11 – باران تعداد رای: 1

فراسوی زنانگی:
    در آن سوی رویا وقتی که سکوت تنها روزنه بین ما بود.
    و من با طنین اولین نگاهت عشق را دریافتم.
    فهمیدم که دُنیـا فراتر از آن چیزی ست که می اندیشم.
    فراتر از آنچه که هست و آنچه که باید باشد.
    آه از این روزهای بی عشق
    روزهایی که میدانم هیچ چیزی این رویای ابدی را پر نخواهد کرد.
    رویایی از جنس عشق
    رویایی از جنس بودن

متن شماره 12 –
    مامان تعداد رای: 13

به دنبال هیچ چیز نگرد بانو
    هیچ فراسویی نیست که درخور تو باشد
    بالاترین ها همان زنانگی توست
    و تو به همین خاطر مخلوقی خاص هستی
    باور کن!

متن شماره 13 – هدیه تعداد رای: 8

زن.زنانگی.زندگی.زن بهانه ی خلقت. بهشت بهانه ای برای زن .زن برتر و بالاتر . زن بی نیاز از هرموجود حتی مرد.البته به اذن خدا مانند مربم مقدس.
    مادر یعنی عشق.از خود گذشتگی.نهایت لذت بردن حتی از یک نگاه به کودکش.
    زیبا ،اما خسته.مادر در این زمانه یعنی کار، تلاش، بی خوابی، نمیشود گفت مثل یک مرد.چون مردها هم تاب و توان این همه زحمت و مشقت را ندارند.مادر مانند یک شیرزن.مانند یک زن. تصورش هم برای یک مرد سخت است.
    آن سوی زنانگی مادرها چیست؟آن سوی افکارمتلاطم یک زن چیست؟درپس آن چهره ی به ظاهر خوشحال چیست؟
    آرامش؟رضایت؟
    ....
    کاش زن دراین دوران بعد از آن همه از خودگذشتگی کمی هم خودرامی دید.کاش آن سوی تلاش هایش برای زندگی کمی هم به خود اهمیت میداد. ولی ... آن سو،بالاترو فراسوی زنانگی چیزی نیست جزء:
    غرق درفدا شدن در نهایت احساس رضایت از فداشدن

.
    40 کاربر زیر از دوست گرامی نغمه عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    *BARAN* (27-02-93),*ماریا* (21-02-93),*محبوب* (21-02-93),*صدف امیر خان* (22-02-93),Adeleh(royaye-khis( (21-02-93),Admin (22-02-93),ALALEH (21-02-93),ashpaz (28-02-93),ati (21-02-93),bermuda (28-02-93),ChefShiva (21-02-93),ddarya (27-02-93),didar (27-02-93),Lylyfaraz (24-02-93),M.O.H.S.E.N (27-02-93),maral_saya (21-02-93),Mastane Matlabi (21-02-93),MEHR (22-02-93),Miss world (21-02-93),najmeh (27-02-93),Paniz81 (26-02-93),pooh and pinki (22-02-93),saharjoon (21-02-93),samaneh (27-02-93),samiira (26-06-93),serepizadeh (21-02-93),shamimbanoo (03-03-93),taraneh (21-02-93),فرسا (22-02-93),مامان (21-02-93),مریم گلی (21-02-93),هیرسا (28-02-93),هانی عسل (27-02-93),هدیه (21-02-93),بـــاران (21-02-93),تارا (27-02-93),ثــنا (21-02-93),دختر آسمانی (21-02-93),سونیا (23-02-93),ستاره شرقی (27-02-93)

Parle si tu as des mots plus forts que le silence, ou garde le silence
    Euripide

صحبت کن اگرسخنانت قوی تراز سکوت است در غیر اینصورت سکوت کن .
    اوری پید

2. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    علايق
    شکلات.شعر.عکاسی،کتاب،کوه.یوگا
    محبوبيت
    2226
    تشکر کرده
    15,958
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 65
    ۴_پر از حرفای خوب.قابل درک و باور کردنی
    ۷_به خوبی میشد با افکار نویسنده آشنا شد و احساسشو فهمید.
    ۹_ توصیف های زیبا و آغاز و پایان مناسب.

2 کاربر زیر از دوست گرامی taraneh عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    *BARAN* (27-02-93),ChefShiva (28-02-93)
    بگو دل را
    که گردِ غم نگردد
    اَزیرا، غم به خوردن کم نگردد.
    مولانا

3. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر فعال بخش تناسب اندام
    علايق
    همسرم ...دخترم ...
    موقعیت
    نه چندان دور ...
    مدالها
    محبوبيت
    4895
    تشکر کرده
    14,145
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 47
    4 بسسیار زیبا ... انتقال حس عالی ... : هر بار که به من نزدیک می شوی ، باور می کنم هنوز هم می شود زندگی را دوست داشت !
    5 واقعیت زندگی یک زن :
    شاید هم آرزوهایم تبخیر شده اند.چون اینها که دیگر آرزوهای من نیستند.
    9 تاثبر گذار :
    دیر وقت است و من آرام نقاب هایم را گَرد می گیرم برای فردا .

فقط غذای رژیمی ...

2 کاربر زیر از دوست گرامی مریم گلی عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:

باران که میبارد همه پرنده ها به دنبال سر پناهند اماعقاب
    برای اجتناب از خیس شدن بالاتراز ابرهاپرواز میکند
    این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند…

4. Top | #23

عنوان کاربر
    مدير بازنشسته
    موقعیت
    آباده(فارس)
    مدالها
    محبوبيت
    5669
    تشکر کرده
    27,661
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 64
    12
    2
    5
    نقد نمیکنم چون سواد نقد ادبی ندارم
    این 3 گزینه با اولویتهایی که نوشتم بیشتر به دلم نشست
    موفق باشید

.
    کاربر زیر از دوست گرامی ChefShiva عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
    *BARAN* (27-02-93)

5. Top | #24

عنوان کاربر
    کاربر خودموني
    محبوبيت
    395
    تشکر کرده
    695
    سلام

رای من: شماره های 2،5،12

2: خیلی زیبا و ساده و عمیق ،انتهای احساسات تک تک ما رو وصف کرده این دوستمون.حس میکنم و یا شاید همه با خوندنش حس میکنیم نویسنده این سطور خودمونیم!

5:بیان پر تاثر و عطوفت دغدغه همه مادرها و زنهای خوب که علیرغم قابلیت ها ،شایستگیها وز یبایی هاشون همیشه اونقدر نگران سرو سامان دادن به پریشونی های اهالی قلبشون هستن که بیشتر وقتا یادشون میره خنده اشون رو به قلبشون برسونن....لذت بردم

12:یه تعظیم خاص با بیانی ویژه به شکوه آفرینش و عظمت خالق که منتهی به ستایش زن میشه ، ستایش زن ،این موجود ظریف و حساس که در مواضع و مواقع ضروری حد و مرز قدرتش ،شکوه تواناییش پیشانی قویترین هارو به خاک میرسونه(نویسنده این متن به عقیده من مذکر هستند)

2 کاربر زیر از دوست گرامی فرسا عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:

6. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر خودموني
    علايق
    پسر گلم، همسر عزیزم، مادر و پد
    موقعیت
    تهران
    محبوبيت
    183
    تشکر کرده
    1,775
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 3
    2

1

6

2 کاربر زیر از دوست گرامی fereshteh عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    یه حالی دارم این روزا نه آرومم نه آشوبم به حالم اعتباری نیست تو که باشی منم خوبم

7. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر حرفه اي
    علايق
    هیچ
    موقعیت
    زیر آسمون شهر
    مدالها
    محبوبيت
    3832
    تشکر کرده
    8,152
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 68
    2
    5

10
    کوکو

2 کاربر زیر از دوست گرامی khorshidkhanom عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    اگه عشقت کورم کنه ...مهم نیست
    حس بودنت قشنگتر از دیدن دنیاست...

8. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر نيمه فعال
    علايق
    naghashi
    محبوبيت
    1285
    تشکر کرده
    41,142
    2
    3
    5

Sent from my C2305 using Tapatalk
    الویه

2 کاربر زیر از دوست گرامی samaneh عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:

9. Top | #28

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    علايق
    طبیعت - هنر
    مدالها
    محبوبيت
    3567
    تشکر کرده
    19,805
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 64
    3
    8
    9
    ماکارونی

2 کاربر زیر از دوست گرامی MEHR عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:

10. Top | #29

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    محبوبيت
    2404
    تشکر کرده
    5,086
    12
    2
    5

2 کاربر زیر از دوست گرامی maral_saya عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    خداوند به من و به همه هستی عشق می ورزد و جایی برای نگرانی نیست .

روزهای خیلی خوبی در راه است و به زودی اوضاع من خیلی بهتر می شود .

11. Top | #30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    مدالها
    محبوبيت
    2142
    تشکر کرده
    8,463
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 8
    2
    5
    7

2 کاربر زیر از دوست گرامی fafal joon عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:

صفحه 3 از 16 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین