آخرين ارسال های انجمن
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کیک قهوه

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال و مفید
    علايق
    پاییز.پختن کیک ودسر.خرید
    موقعیت
    نهاوند
    محبوبيت
    438
    تشکر کرده
    1,504
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 6

کیک قهوه

آرد 1 1/2 پیمانه
    شکر2/3 پیمانه
    تخم مرغ 3 عدد
    کره یا روغن جامد 1/2 پیمانه
    روغن مایع 2 ق غ
    شیر 2/3 پیمانه
    پودر کاکائو 25 گرم
    قهوه 2 ق س
    آب جوش 2 ق س
    نمک 1 پینچ
    بگنیک پودر 1ق چ

اول فر رو روشن میکنیم کره رو با شکر مخلوط میکنیم و هم میزنیم تا صاف وکرم رنگ بشه دونه دونه تخم مرغارو اضافه میکنیم من 2تا ریختم بعد روغن مایع رومیزیم مواد خشکو با هم الک میکنیم و بطور متناوب با شیر اضافه میکنیم قهوه رو با آب جوش مخلوط میکنیم وبه موادمون اضافه میکنیم توی قالب چرب شده میریزیم 45 دقیقه تو دمای 180 میذاریم
    من پودرکاکائوم تیره بود کم ریختم کمرنگ شد یه طرفشم کیک ساده ریختم دو رنگ شه کیک قهوم کمرنگ بود زیاد معلوم نیست وسطشم پودینگ موکا ریختم واسه روز پدر بود وقت نداشتم زودتر بذارمش خواستم خامه ای نباشه انقد بی مناسبت خامه ای درست کردم عادی شده بود تنوع دادم امیدوارم خوشتون بیاد

خواهرم عاشق این کیک دیروز واسش درست کردم ببره خوابگاه
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    فسنجون

20 کاربر زیر از دوست گرامی nargesi عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    Admin (21-04-94),ati 71 (08-10-93),ati joon (28-02-93),ChefShiva (27-02-93),donya (27-02-93),faeze (20-04-94),gelayol (21-04-94),haniyeh (21-04-94),Lylyfaraz (27-02-93),mahdan (27-02-93),MEHR (27-02-93),minimona (27-02-93),saharjoon (27-02-93),samaneh (21-04-94),ملیحا (27-02-93),مهسا خانم (27-02-93),zi zi (20-04-94),بـــاران (20-04-94),باران78 (20-04-94),خدیج (27-02-93)

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال و مفید
    علايق
    پاییز.پختن کیک ودسر.خرید
    موقعیت
    نهاوند
    محبوبيت
    438
    تشکر کرده
    1,504
    امرو. یهو یادم افتاد که من یه کیک درست کردم وسطش پودینگ شکلات ریختم اما یادم نبود کیک چی بود کلی گشتم تا پیداش کردم اما دیدم هیشکی تا حالا درست نکرده
    یعنی اینجا هیچ دوستدار قهوه ای وجود نداره واقعا
    فسنجون

4 کاربر زیر از دوست گرامی nargesi عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    Admin (11-06-95),faeze (20-04-94),zi zi (20-04-94),بـــاران (19-11-94)
    بگذار آنچه از دست رفتنی است ،
    از دست برود!
    من آنچه را میخواهم ،
    که به رنگ التماس نیالوده باشد

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر فعال و مفید
    علايق
    پاییز.پختن کیک ودسر.خرید
    موقعیت
    نهاوند
    محبوبيت
    438
    تشکر کرده
    1,504
    بازم کیک قهوه البته بایه دستور دیگه
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    فسنجون

4 کاربر زیر از دوست گرامی nargesi عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    Admin (11-06-95),مهسا خانم (19-11-94),بـــاران (19-11-94),باران78 (18-11-94)
    بگذار آنچه از دست رفتنی است ،
    از دست برود!
    من آنچه را میخواهم ،
    که به رنگ التماس نیالوده باشد

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر فعال ومفید
    علايق
    شيريني پزي - خواندن كتاب و مجله
    مدالها
    محبوبيت
    1494
    تشکر کرده
    5,145
    كيك قهوه با روكش موكا

كيك قهوه با كرم موكا2.jpg

3عدد تخم مرغ
    دو سوم پيمانه شير
    دو پيمانه آرد
    يك پيمانه شكر
    يك چهارم ق چ وانيل
    دوسوم پيمانه روغن
    يك ق م پودر كاكائو
    يك ق س پودر قهوه فوري
    دو ق چ بكينگ پودر

مواد لازم براي كرم :

يك چهارم پيمانه شكر
    3 ق س آرد
    50 گرم كره
    يك پيمانه شير
    يك ق م قهوه فوري
    يك ق م پودر كاكائو
    50 گرم شكلات تخته اي

طرز تهيه كيك:

شير را در شير جوش ريخته روي حرارت ملايم بگذاريد تا ولرم شود .قهوه وپودركاكائو را درشير ولرم حل كنيد و ظرف را از روي حرارت برداريد تا كمي از حرارت بيفتد.تخم مرغ ها را در كاسه اي مناسب بشكنيد شكر و وانيل را هم اضافه كنيد و با هم زن خوب بزنيد تا كرم رنگ بشود.روغن را به كاسه اضافه كنيد وبا هم زن دو دقيقه بزنيد .
    حالا نوبت اضافه كردن شيركاكائويي نسكافه اي خنك شده است آن را بيفزاييد وخوب مخلوط كنيد.بكينگ پودر وآرد را مخلوط كرده و سه بار الك كنيد .
    بعد آن را به مواد داخل كاسه افزوده وبا ليسك مخلوط كنيد.
    فررا بادرجه 180 روشن كنيد تا گرم شود قالب را كاغذ روغني انداخته ومايه را درقالب ريخته به مدت 45 تا 50 دقيقه بپزيد.

طرز تهيه كرم موكا:

كره را با آردوشكر مخلوط كنيدوروي حرارت ملايم بگذاريد وهم بزنيد تا بوي خامي آردگرفته شود ولي رنگ آرد تغيير نكند ،
    شير را گرم كرده قهوه وپودر كاكائو را اضافه كرده و آرام هم بزنيد تا يكنواخت وغليظ شود . حال شير را كم كم به مخلوط آرد اضافه كنيد و مخلوط را هم بزنيد تا يكدست شود

بعد شكلات تخته اي را خرد كنيد و به مايع اضافه كنيد .بعد از آب شدن شكلات مخلوط را از روي حرارت برداريد.وداغ داغ بين كيك وروي آن بريزيد بعد تزيين كنيد.

منبع دستور: مامي سايت

كيك قهوه با كرم موكا3.jpg

6 کاربر زیر از دوست گرامی باران78 عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    Admin (11-06-95),ermia (11-06-95),haniyeh (02-07-95),MEHR (11-06-95),nargesi (31-06-95),گلبو (15-06-95)