آخرين ارسال های انجمن

طراحی وب سایت شرکت رایانیک پارس چاپ اینجا، چاپ عکس سفارشی روی لیوان، تیشرت، ما
		، پازل، تاپ زنانه، شال و...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

موضوع: چه کنیم سویا خوشمزه تر شود؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    علايق
    خونواده فنل رانندگی دوستام
    موقعیت
    رشت
    محبوبيت
    1112
    تشکر کرده
    4,503

چه کنیم سویا خوشمزه تر شود؟

جهت خوشمزه کردن سویا به نکات زیر توجه کنید:
    ۱)هیج گاه سویا را با آب سرد نشویید!

همیشه برای شستن سویا آن را با آب جوش بشویید یا آنکه داخل آب در حال جوش ریخته و بعد از کمی جوشیدن آن را آبکش کنید.
    ۲)سویا را نچلانید!

برخی ها عادت دارند بعد از شستن سویا آن را میفشارند تا آب اضافی آن خارج شود ولی شما در واقع با این کار مواد خوشمزه سویا را دور میریزد.برای از بین بردن آب اضافی سویا آن را آبکش کرده و کمی صبر کنید تا آب اضافی آن به صورت طبیعی خشک شود.
    ۳)بیش از ۱بار آب سویا را عوض نکنید.

برخی قبل از پخت سویا آن را داخل آب جوش خیس میکنند و چند بار آب آن را عوض میکنند ولی بهتر است برای حفظ طعم سویا بیش از یک بار آب آن را عوض نکنید.
    ۴)از طعم دهنده استفاده کنید.

برای آماده کردن سویا مقداری پیاز را رنده کرده و داخل روغن زیتون یا کره آن را سرخ کنید و به آن مقداری پودر سیر،نمک،زعفران،فلفل،زردچو به و رب گوجه فرنگی اضافه کنید و بعد از کمی سرخ کردن سویا آبکش شده را به آن اضافه کرده و خوب تفت دهید سپس ۲قاشق غذاخوری آبغوره(به ازای هر بسته)به مواد اضافه کرده و کمی صبر کنید تا به خورد سویا رود و بعد ۱فنجان آب جوش به مواد اضافه کنید و در ظرف را ببندید و اجازه دهید سویا کاملا بپزد.میتوانید مقداری ریحان تازه و آویشن هم به سویا اضافه کنید

15 کاربر زیر از دوست گرامی raheleh_fenel عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    *سلما* (14-08-93),Admin (13-08-93),ato (14-08-93),dena77 (02-01-94),ermia (14-08-93),Lylyfaraz (14-08-93),mamanrokhi (20-08-93),mina_miki (13-08-93),minimona (14-08-93),Miss world (13-08-93),reza1200 (13-08-93),serepizadeh (13-08-93),هستی 58 (14-08-93),کیجا (14-08-93),غزاله (14-08-93)
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر خودموني
    علايق
    کتاب ,آشپزی, گل
    محبوبيت
    202
    تشکر کرده
    1,150
    با یکبار عوض کردن آب سویا ,بازم من حس میکنم بو و طعم خاک داره.نمیدونم چرا؟این حس در من نهادینه شده
    درباره ی شماره 2 ممنون نمیدونستم من هم میچلوندم حسابی هم میذاشتم آبش بره
    اگه برای خیسوندن نهایی از آب گوجه فرنگی یا فیله ی رنده شده گوجه فرنگی که چند حبه سیر رنده شده داره , استفاده بشه مزه ش عالی میشه من دوست دارم
    آب سبزیجات و مخصوصا جعفری هم خوش طعمش میکنه ولی کلی سبزی نیازه. آب کرفس به صرفه تر میشه اگه دوست داشته باشید
    اینطوری که مزه دار بشه دیگه زیاد به تفت و روغن نیاز نیست شعله ی کم گاز و همین آب سبزیجات برای پختش کافیه .مخصوصا برای غذای رزیمی و کم کالری. کالریش خیلی کم میشه و حجم بالا سیر کننده هم هست
    پیتزا تنبلونه

6 کاربر زیر از دوست گرامی کیجا عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    ato (14-08-93),mamanrokhi (20-08-93),minimona (14-08-93),raheleh_fenel (14-08-93),serepizadeh (14-08-93),عشق (14-08-93)

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر متوسط
    علايق
    خانواده
    موقعیت
    پاریس کوچولو
    محبوبيت
    341
    تشکر کرده
    1,673
    منم یه ترفند یادتون بدم که از مامانم یاد گرفتم.
    همیشه موقع چرخ کردن گوشت، مقداری سویا که از قبل خیس کرده و نرم شده رو قاطی گوشت ،چرخ می کنم. اصلا اصلا اصلا توی غذا پیدا نیست چون به گوشت ها حسابی چسبیده و اصلا اصلا اصلا بو و مزه سویا رو حس نمی کنید. اینجوری حجم گوشت زیادتر می شه، مقرون به صرفه هست و از مزایای سویا هم بهره مند شدید. همه جور غذایی هم می تونید باهاش درست کنید. (خورش قیمه، کباب تابه ای و هر غذایی که گوشت چرخ شده می خواد)
    مهمون مامان تا
    یک هفته

7 کاربر زیر از دوست گرامی ato عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    mamanrokhi (20-08-93),mina_miki (14-08-93),minimona (14-08-93),raheleh_fenel (14-08-93),serepizadeh (14-08-93),عشق (14-08-93),غزاله (14-08-93)
    -------------------------
    یا رب نظر تو برنگردد

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر نيمه فعال
    علايق
    همسری - دوستان - فیلم - ورزش - نت
    موقعیت
    کرج
    محبوبيت
    532
    تشکر کرده
    3,554
    من واقعا طعم سویا رو دوست دارم و منم مثل آتو جان وقتی گوشت چرخ میکنم یک عالمه سویا خیس خورده رو با گوشت قاطی میکنم و فریز میکنم خیلی خوب میشه مرسی از نحوه خیسوندن درست از این به بعد چشم
    پای مرغ

5 کاربر زیر از دوست گرامی mina_miki عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    ato (14-08-93),raheleh_fenel (14-08-93),serepizadeh (14-08-93),عشق (14-08-93),غزاله (14-08-93)

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    مدالها
    محبوبيت
    7264
    تشکر کرده
    29,300
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 148
    منم اوایل سویا خیس خورده رو با گوشت چرخ کرده نرم شده دوباره تو خرد کن میریختم تا حسابی یکدست بشن و معلوم نشه
    اما شوهرم میگفت مزه گوشت رو خراب می کنی منم دیگه این کارو نکردم و سویا رو معمولی قاطی مایه ماکارونی کردم که باز به دستور شوهرم الان دیگه اصلا اضافه نمی کنم اما خودم سویا خیلی دوس دارم.
    تن ماهی!!

4 کاربر زیر از دوست گرامی minimona عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    ato (14-08-93),raheleh_fenel (14-08-93),serepizadeh (14-08-93),عشق (14-08-93)

6. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر متوسط
    علايق
    همسر نازنينم - خواهر عزيزم - خا
    موقعیت
    بهشت
    محبوبيت
    472
    تشکر کرده
    4,041
    منم به نسبت مساوي گوشت چرخ كرده با سويا مخلوط ميكنم وفريز ميكنم خواهرم از طعم سويا متنفر يعني اگه بدونه تو غذا سويا هست ترجيح ميده گرسنه بمونه ولي لب به سويا نزه ولي با اينكار اصلا متوجه سويا نميشه چون طعمش واقعا احساس نميشه البته آويشن وبخصوص دارچين هم خيلي موثر
    كيجا جان اگر با مثلا آب گوجه فرنگي سويارو خيس كنم بعد با گوشت چرخ مخلوط وفريز كنم خراب نميشه ؟

- - - Updated - - -

فراموش كردم اين مطلبم بگم خيس كردن سويا با آب پرتقال هم خيلي طعمش خوب ميكنه.
    لوبيا پلو

6 کاربر زیر از دوست گرامی عشق عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    ato (14-08-93),mamanrokhi (26-08-93),raheleh_fenel (14-08-93),serepizadeh (14-08-93),هستی 58 (14-08-93),کیجا (20-08-93)

7. Top | #7

عنوان کاربر
    مدیر سابق
    علايق
    رمان. نت
    موقعیت
    شهر دود
    مدالها
    محبوبيت
    1572
    تشکر کرده
    2,057
    برو به وبلاگ شخصی این کاربر نوشته ها: 142
    اگه سویا را با پیاز چرخ کنید و فریز کنید بوی بدش از بین می ره

2 کاربر زیر از دوست گرامی گلبو عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    کیجا (20-08-93),عشق (14-08-93)

8. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    علايق
    خونواده فنل رانندگی دوستام
    موقعیت
    رشت
    محبوبيت
    1112
    تشکر کرده
    4,503
    در همبرگر، كوفته، سس اسپاگتی و ماكارونی یا لازانیا، نیمی از گوشت مصرفیتان را با پروتئین سویا جایگزین كنید. ابتدا پروتئین سویا را با مایعی تشكیل شده از سوس گوجه فرنگی و شیر مخلوط كنید كه مزه بهتری پیدا كند و بعد آنرا با مابقی گوشتتان مخلوط كنید. مطمئن باشید هیچكس تفاوت آن را نخواهد فهمید

کاربر زیر از دوست گرامی raheleh_fenel عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
    mamanrokhi (20-08-93)
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

9. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر متوسط
    موقعیت
    ایران
    محبوبيت
    495
    تشکر کرده
    1,561
    من همیشه نصف گوشت چرخ کرده نصف سویا استفاده میکنم. ولی همون لحظه که استفاده میکردم میزاشتم خیس بخوره
    حالا این دفعه با اب جوش و شیر میزارم خیس بخوره و با گوشت چرخ کرده مخلوط میکنم و میذارم تو فریزر ببینم خوشمزه میشه یا نه. ممنون
    مرغ

کاربر زیر از دوست گرامی *مارال* عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند :
    ato (15-08-93)

10. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر متوسط
    علايق
    همسر نازنينم - خواهر عزيزم - خا
    موقعیت
    بهشت
    محبوبيت
    472
    تشکر کرده
    4,041
    نقل قول نوشته اصلی توسط raheleh_fenel نمایش پست ها
    در همبرگر، كوفته، سس اسپاگتی و ماكارونی یا لازانیا، نیمی از گوشت مصرفیتان را با پروتئین سویا جایگزین كنید. ابتدا پروتئین سویا را با مایعی تشكیل شده از سوس گوجه فرنگی و شیر مخلوط كنید كه مزه بهتری پیدا كند و بعد آنرا با مابقی گوشتتان مخلوط كنید. مطمئن باشید هیچكس تفاوت آن را نخواهد فهمید
    ميشه با اين روش فريز كنيم؟
    لوبيا پلو

2 کاربر زیر از دوست گرامی عشق عزیز برای این پست سودمند تشکر نموده اند:
    مامان گل (14-08-93),خورشیدپنهان (14-08-93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین